Stěhování těžkého nábytku bez bolesti a zničené podlahy? Víme, jak na to!
Pořiďte si správnou výzbroj
Do boje s nábytkem nemůžete vyrazit nepřipravení. V první řadě je potřeba zajistit vlastní bezpečnost a pohodlí. Jak známo, šaty dělají člověka, nevhodné oblečení z vás ovšem snadno udělá mrzáka. Pro stěhování šáhněte po pohodlném, ale ne příliš volném oblečení. Nikde by z vás neměla zbytečně viset látka, která se může zaseknout a v nejlepším případě vás připravit o důstojnost, v horším o zdraví. Hodí se kalhoty s hlubokými a pokud možno zazipovatelnými kapsami. Díky nim vám při zdolávání vysokých schodů nespadne mobil či peněženka do výtahové šachty. Rozhodně se také vyplatí investovat do pracovních rukavic. Právě naše ruce přitahují úrazy při stěhování nadměrného nákladu nejsnadněji.
Poněkud více specializovanou, ale velmi užitečnou součástí vaší výstroje pro přenášení těžkých břemen, by měly být stěhovací pásy či popruhy. Pomohou lépe rozložit váhu nákladu, zmenší potřebnou námahu a ušetří vaše tělo zbytečných bolestí. Jejich použití ale pořád znamená, že největší část práce odvedou vaše svaly. Jestli se chcete vyhnout velké námaze co nejvíc, bude se hodit stěhovací vozík, plošina či sada podložek s kolečky. Občas stačí si pomoct i starou dekou nebo ručníkem, podložit břemeno a šoupat ho po podlaze. Tady ale pozor na šmouhy.
Nehejbněte si kostrou
Stěhování i jedné velké skříně se blíží atletickému výkonu, a co potom, když jich musíme přenášet hned několik. Na rozdíl od profesionálních sportovců ale většina z nás nemá trenéry a lékaře, kteří sledují naše pohyby a dávají pozor, abychom si přílišnou zátěží špatných partií neublížili. Při zvedání těžkých břemen jsou v nebezpečí především naše záda. Stačí pár vteřin na to, abychom si přivodili vážné zranění. Nejdůležitější radou pro zdvih nadměrného nákladu je, abyste využívali síly vašich nohou a neopírali se do zad. Ohýbejte kolena, neohýbejte se v pase. Zranění hrozí zejména pokud vaše svaly nepatří k nejpevnějším. Stěhování může pak vyústit až v takové nepříjemnosti, jako jsou vyhřeznutí meziobratlové ploténky. Za to nestojí ani babiččina starožitná skříň.
Nechte to na profíky!
Nejjednodušším řešením, kterým zamezíte úrazům i poničení majetku, je úplně vynechat vaši účast na stěhování. Možná máte pocit, že ušetříte, pokud si stěhovací firmu na pomoc nezavoláte. V úhrnu se ale jedná o nejlepší variantu. Všechno potřebné vybavení i siláky, kteří vědí, jak s břemeny správně naložit, vám poskytne vybraná společnost. Nemusíte se strachovat, že se váš gauč zasekne ve třetím patře a dál se nedostane. Na vás zbydou už jen radostné momenty v novém bytě či domě. Přenášení těžkých břemen možná není žádná věda, ale neznamená to, že neexistují odborníci, kteří vše vyřeší lépe za vás.
Pokud se rozhodnete vynechat lehčí cestu se stěhovací firmou a risknete stěhování na vlastní pěst, nenechejte věci na poslední chvíli. Stěhování s sebou vždycky přináší nemalé množství stresu a práce kvapná v tomhle případě může skončit velmi špatně.
Příspěvek Stěhování těžkého nábytku bez bolesti a zničené podlahy? Víme, jak na to! pochází z BDLN.CZ